Blog

Běžecký Kemp Vysočina

Představujeme Vám běžecký kemp Fast and light 2020, který se uskuteční v Novém Městě na Moravě. Naše základna bude nová, větší a mnohem komfortnější, než jsme kdy měli. V okolí budeme obklopeni parádní krajinou se skvělým běžeckým potenciálem. Vysočina-Arenu, kterou jistě všichni znáte z televizních obrazovek, budeme mít hned za rohem. Právě tam, na trailové stezky v lese Ochoza, budou směřovat i naše společné běžecké výlety. Užijeme si 3 dny pohodového běhání, pilování techniky, cvičení, přednášek, soutěží a skvělého jídla speciálně sestaveného pro potřeby sportovce, v našem případě běžce 🙂 Kafe bude taky, nebojte se. Ale nebude to „jen“ o běhání. K dispozici budeme mít venkovní plácek na hry a protahování. V případě nepříznivého počasí najdeme útočiště v posilovně nebo sauně, v přízemí naší chaty. Bude to především o skvělé partě lidí, poznávání okolí a aktivně strávených několika dní. Jeden večer si určitě zajdeme do místního pivovaru Hejkal, ochutnat jejich lahodný mok.

Termín: 19. – 21. června 2020 

Příjezd v pátek 19.6. odpoledne/večer, odjezd v neděli 21.6. po dopoledním tréninku a závěrečném vyhodnocení kempu. 
(první společný trénink již v pátek)

Místo: Nové Město na Moravě (blízko Vysočina Areny), najdeš zde.
Kapacita účastníků kempu: 10
Zaměření: běh v terénu, zdokonalení techniky běhu ve volném terénu, rozvoj síly a rychlosti, kompenzační cvičení pro běžce, silový trénink, strečink.
Vhodné jak pro začínající, tak i pokročilé běžce.
Skvělá možnost, jak poznat nové prostředí a nové lidi.
Tréninky: 2-3x denně, víkendový rozsah cca 10-12 hod.
Strava: snídaně, obědy, svačiny, večeře.
Snídaně a svačiny budou plně v naší režii.
Obědy a večeře budou zajištěny externě a to buď v blízké restauraci, nebo dovozem na naši chatu – upřesníme v závazném emailu registrovaným účastníkům.

Ubytování: Chata Eliška 

K dispozici jsou dva 2lůžkové a dva 3lůžkové pokoje. Všechny pokoje jsou vybaveny vestavěnými skříněmi, stolem, židlemi a TV. K dispozici je společenská místnost s krbovými kamny, TV, dataprojektorem, promítacím plátnem a plně vybavenou kuchyní (lednice, myčka, trouba, mikrovlnná trouba, indukční varná deska, veškeré nádobí). V případě zájmu bude možné využít saunu umístěnou v suterénu (pro 4 – 5 osob).
Parkování aut je přímo u chalupy.

Chata Eliška se nachází na severozápadním okraji Nového Města na Moravě, v CHKO Žďárské vrchy,
v sousedství Černého rybníku (200m) a Vysočina arény (400m).

Okolí nabízí celou řadu skvělých možností, kde trénovat:

  • Okruhy Ochozou, které tvoří systém značených tras pro běh a nordic walking. Okruhy 2, 3, 5 a 13 km mají start i cíl na rozcestí U Buku a vedou převážně po lesních cestách, kde v minulosti procházely klasické závodní lyžařské tratě. Velká část okruhů se nachází v malebném prostředí bukových lesů pod Černou skálou.
  • Trasa “Výběh na Harusák“ s délkou 760 m a stoupáním 105 m se dříve běhávala jako tréninkový test reprezentace běžeckého lyžování a současně slouží jako tzv. terénní test zdatnosti, na jehož konci si můžete porovnat svoji fyzickou kondici podle prověřené tabulkové metodiky MUDr. Karla Daňka, CSc.
  • Trasa závodu Memoriálu Karla Daňka, který jsme jako oddíl Fast and light společně se Sportovním klubem NMnM poprvé organizovali na podzim roku 2019 a doufáme, že budeme i letos.
  • Vysočina – Arena a okolní běžecké trasy.
  • Atletický ovál v Novém Městě na Moravě.
  • Městské lázně v Novém Městě na Moravě
  • Pivovar Hejkal – po domluvě a v případě zájmu možná i prohlídka.

Doprava: po vlastní ose, parkování zdarma.

Registruj se hned a využij zvýhodněné ceny a získej promo triko ZDARMA!!
Zvýhodněná cena: 2.400 Kč při registraci do 6. března 2020 !!
Členové oddílu Fast and light: 2.300 Kč při registraci do 6. března 2020.

Cena přihlášky od 7.3.2020 je 2.500 Kč.

V ceně kempu je: 
– ubytování 2x noc
– plná penze zahrnující snídaně, obědy, svačiny, večeře. Začínáme večeří, končíme nedělní snídaní. Snídaně a svačiny budou plně v naší režii. Obědy a večeře budou zajištěny externě. Jídelníček sestavíme zdravě a chutně, speciálně pro běžce 🙂
– tréninky pod vedením Terez a Vojty. Oba úspěšně absolvovali kurz Trenéra kondičního běhu organizovaný Českým atletickým svazem a nabrali spoustu zajímavých a užitečných zkušeností na běžeckých závodech i zahraničních horských ultra závodech. Terez vede pravidelné oddílové tréninky v Blansku a je navíc profesionální instruktorkou fitness. Vojta pochází přímo z Nového Města na Moravě a je to jeho domácí půda.
– přednášky a povídání (strava sportovního běžce, horské závody, fyzio apod)
– uvítací balíček
– prohlídka pivovaru
+ 1 překvapení navíc, které zveřejníme měsíc před kempem 😛

Bonusy a uvítací balíček:
– tyčinky/gely
– promo triko (při registraci do 6.3.2020)
– iontový nápoj v průběhu kempu
– kafe značky Rebel Bean po dobu trvání kempu
– přednášky
– běžecká literatura k zapůjčení během trvání kempu

V ceně není zahrnuto:
– možnost tejpování
– možnost objednávky promo trika za 200 Kč/ks a funkčního trika Fast and light za 400 Kč/ks
– sauna v suterénu (pro 5-6 osob)

Bližší informace s programem budou účastníkům zaslány několik dní před zahájením kempu.

Přihlášení na kemp

Přihlášku zasílejte na email fastandlight.cz@gmail.com a dostanete potvrzovací email s údaji pro platbu. Zálohu ve výši 1.000 Kč prosím uhraďte do 5 dnů od potvrzení registrace. Záloha je nevratná, lze uhradit i celou částku. Platbu hotově můžete provést osobně ve studiu Fit Plus Blansko.
Do emailu uvádějte Vaše jméno a příjmení, rok narození a telefon. V případě zájmu o tričko napište Vaši požadovanou velikost (S, M, L, XL).

Pokud byste měli jakýkoliv dotaz, neváhejte nás kontaktujte na email (fastandlight.cz@gmail.com) nebo přes facebook stránky fastandlight.cz, případně na tel. číslo (776 344 585), rádi vše zodpovíme.

Report z předchozích kempů najdete na stránkách www.fastandlight.cz nebo můžete přejít rovnou přes následující odkazy:
Report běžecký kemp Nová Ves
Report běžecký kemp Vísky

Těšíme se na Vás

Vojta a Terez
Fast and light

Několik fotek z předchozích kempů a chaty

Z kempu Vísky 2018

Terez a její ovečky během kempu Vísky 2018

Protahovací cvičení

Chata Eliška

Společenská místnost chata Eliška

Pokoje v chatě Eliška