Fast and light Race Tour

dobrovolná virtuální soutěž jednotlivců, kteří rádi sportují a hledají další možnosti, jak si zasportovat a trochu se u toho poměřit s ostatními. V době covidu a dalších omezení se tento model tréninku & závodu objevuje stále častěji. Mimo to ne každý má čas se zúčastnit závodu v přesně vypsaný termín a čas. Chceme tímto nabídnout porovnání se s jinými na tratích pro všechny stejných. Jediné, co se bude vždy lišit je, jak moc kdo má natrénováno.

Soutěž bude zejména v běhu, ale pokud vyjde podmínka, zařadíme třeba i jeden bonusový závod na běžkách.

Etapy probíhají v okolí Blanska a Nového Města na Moravě.

ZÁKLADNÍ PRAVIDLA

6 měsíců = 6 etap, každý měsíc bude vyhlášena jedna etapa.

Dílčí trasu etapy vyhlásíme cca 1 týden před startem etapy. Ty tu trasu během jednoho měsíce splníš a pošleš nám čas.

Každou etapu můžeš vyzkoušet několikrát, tzn. na konci měsíce nám pošleš svůj nejlepší výsledek.

Z naší strany bude označen vždy START a CÍL etapy a na webu bude ke stažení i trasa v .gpx a odkaz na mapy.cz.

Startovné: 100,- Kč

Tip: Je dobré pořádně trasu nastudovat, můžeš využít i různé technické prostředky pro navigaci.

Do celkového pořadí budou zařazeni pouze účastníci, kteří nahlásí časy z minimálně 4 etap. Pokud budou mít méně účastí nebudou vedeni v pořadí pro závěrečné vyhodnocení.

Vítězové obdrží drobné ceny 🙂

Za splnění podmínek, resp. za účast v minimálně 4 etapách z celkových 6 etap získáš bonusové 4 body do Fast and light Challenge.

Soupis etap:

 1. etapa – říjen 2021 – PROLOG – Ze Starého Blanska k ranči na Hořicích (1,8 km). na necelých dvou kilometrech zdoláte prudké stoupání legendárními kroucenkami.
  detail: běží se po trase závodu běhu se soudkem. Start je pod schody a cíl Penzion U Strakatého koně. Odkaz na mapy.cz
 2. etapa – listopad 2021 – JEDOVNICE – Start: občerstvení U Hastrmana – cedule Camp Olšovec, běží se po červené turistické značce k rozcestí Budkovan, po zelené turistické značce k rozcestí Liščí leč, pokračovat Sluneční stezkou po žluté turistické značce ke Schindlerově studánce – Pozor – tady si zaběhnete k památníku Eduarda Duchoslava, kde se otočíte a vrátíte na žlutou značku a pokračuje se po Sluneční stezce až k Arboretu a Poutnickou stezkou po žluté turistické značce až do cíle k občerstvení U Hastrmana.
  odkaz na mapy.cz: Jedovnice etapa č.2
 3. etapa – prosinec 2021 – MÁCHŮV POMNÍK – Start: rozcestí Pod Hrádkem u cedule „Pěší stezka Olomučany“ -> běžíme na rozcestí Čertův hrádek, dále po zelené turistické značce přes rozcestí U Tetřeva až na Nový Hrad, kde se napojíme na červenou turistickou značku „Okruh Nový hrad“ a končíme po závěrečném výstupu u Máchova pomníku. Jako doporučení lze volit parkování někde v obci Olomučany, na start se lehce rozběhnout a po finiši k pomníku si vyklusat, resp. pokračovat po červené tur. značce zpátky do Olomučan.
  odkaz na mapy.cz: Máchův památník etapa č.3
 4. etapa – leden 2022 PÁLAVA – Start: na druhé straně silnice od parkoviště Sloupečník -> začátek chodníku na Češkovice, běžíme po chodníku nahoru na Češkovice. Hned první odbočkou pod baráky doprava a napojení se na modrou turistickou značku a technickým seběhem zpět na Pálavu. Cíl je konec zpevněné cesty před Myslivnou, kde začíná asfalt.
  odkaz na mapy.cz: Pálava etapa č.4
 5. etapa – únor 2022 – BOŽÍ MUKA – Start u Kaple na náměstí 1. máje v Ráječku a po červené turistické značce až k rozcestí Pod Karolínem – východ, dále pokračovat po žluté turistické značce přes vesničku Karolín až ke křížku BOŽÍ MUKA – tady asi 200m po hlavní silnici a zabočit doprava silničkou ke kostelu sv. Petra a Pavla v Petrovicích, kde se napojíte na zelenou turistickou značku a pokračujete kolem bodu záchrany až do cílového místa Horničky – rozcestí (pokud tam nebude rozcestník, tak je to začátek křižovatky). Snad to bude pěkná desítka 🙂
  odkaz na mapy.cz – Muka etapa č.5
 6. etapa – březen 2022 – Grande Finale – Hořická dvanáctka 1 kolo – od Penzionu U Strakatého koně směrem k modré turistické značce a po modré „Houbalákem“ do Blanska (ulice Alešova a Zdíkova). Napojení na turistickou značku (červená/zelená) zpět na Hořice a k Penzionu
  odkaz na mapy.cz – Hořícká dvanáctka

Vyhlášení proběhne v první polovině dubna, termín ještě upřesníme.

Výsledky budeme zveřejňovat průběžně každý měsíc.

Určeno pro širokou veřejnost, ale zejména pouze pro zájemce, kteří chtějí soutěžit v duchu fair-play.

Aktuální výsledky

 

Přihlášky do RACE Tour nám pište na FB nebo přes mail. Případně doplňte v rámci přihlášku do Challenge V2.

Obratem od nás obdržíte potvrzení a instrukce pro zaplacení startovného.