Zveme vás na Hořickou dvanáctku – vytrvalostní pochod, kde je cílem udělat co nejvíce okruhů na předem určené trase v limitu 12 hodin.

Popis trati, resp. okruhu: od Penzionu U Strakatého koně směrem k modré turistické značce a po modré „Houbalákem“ do Blanska (ulice Alešova a Zdíkova). Napojení na turistickou značku (červená/zelená) zpět na Hořice a k Penzionu U Strakatého koně. Trasa vede pouze po zpevněných lesních cestách a z části městskou zástavbou po ulici Alešova a Zdíkova. Trať nevede lesním porostem.
https://mapy.cz/s/lukocuzuca

Start akce – 12h vytrvalostního pochodu – je v neděli 24. dubna v 7:00 hod.

REGISTRACE V MÍSTĚ STARTU – mapu a rady/komentáře dostanete při registraci v neděli ráno mezi 6. a 7. hod před zahájením akce.

Maximální počet účastníků akce je omezen na 50.
Registrace online probíhá do 17.4.2022. Podle počtu volných míst bude možný zápis ještě na místě v den zahájení akce.

Vítězem se stává každý, kdo se zúčastní ☺ zvlášť ale TEN, kdo dá nejvíce okruhů.
Pro nejlepší budou připraveny věcné ceny.

 

Akce proběhne ve stejném duchu, jako minulý rok

Zázemí pro účastníky bude zajištěno u Strakatého koně, kde bude k dispozici výdejní okénko, občerstvení, iontový nápoj, voda apod.

U registrace bude nutné potvrdit formální náležitosti, jako GDPR, potvrzení o tom, že si je účastník vědom náročnosti akce, jak fyzické, tak psychické.
Prezentace trasy bude těsně před startem cca v 6:55
Startovné je dobrovolné.

Gastro občerstvení
U zápisu bude možnost si za 150,- Kč zaplatit občerstvení po dobu trvání celé akce, které bude zahrnovat předběžně následující:
banány, rozinky, (meloun – pokud bude teplo), oříšky, oplatky, salám, pečivo, nějaké slané dobroty, buchty apod.
Z nápojů to bude čistá voda, Coca-Cola, iontový nápoj, čaj.
Na startovacím náramku vám doplníme 2x voucher do výdejního okénka, kde si bude možnost dát polévku a těstoviny – toto ještě upřesníme na místě v den akce.

Pokud rádi pečete, uvítáme jakoukoli dobrovolnou podporu z vaší strany, třeba upečením nějaké buchty, slaných pochutin apod. a toto umístíme do výše uvedeného občerstvení.
Pro ostatní, kteří tuto možnost zajištění občerstvení nevyužijí, budou k dispozici zdarma voda a iontový nápoj.

Zapisování výsledků
U Penzionu bude výsledková tabule s archem, kde si bude každý účastník po ukončeném kole zapisovat čárku do své kolonky. Celá koncepce je založená hlavně na důvěře a fair play. Během celé akce budou probíhat namátkové kontroly, jak u zapisování kol, tak i na trase.

Vyhlašování výsledků
Budou hodnoceny zvlášť kategorie mužů a žen, bez věkového rozlišení. Vítězem bude každý z vás. Absolutním vítězem bude účastník s nejvíce okruhy za stanovený časový limit. Pokud bude mít více účastníků stejný počet okruhů, rozhoduje čas, za který daný počet okruhů každý účastník zvládl.
Pro první 3 místa budou připraveny symbolické medaile a věcné ceny od partnerů, kteří akci podpořili. Partnery jsou běžecký oddíl Fast and light, z.s., pivovar Hejkal z Nového Města na Moravě, Monster Print, Lesy města Brna, a.s. a Penzion U Strakatého koně.

Ostatní
Turistické hole jsou povoleny.
Doporučen je i vlastní pevný plastový kelímek, kalíšek, hrnek na pití 🙂

Parkování najdete ve vesnici Hořice u sportovního hřiště, hned vedle Restaurace Hořice, kde je dostatečná kapacita pro všechny.
https://mapy.cz/s/lonezalumo
Je to cca 900 m od Penzionu U Strakatého koně, kde máme zajištěné zázemí celé akce.

Organizační změny
Pořadatel může změnit trasu s ohledem na nepředvídatelné skutečnosti, které neumožní organizaci akce v původně zamýšleném plánu.
Pořadatel má právo na zrušení nebo přerušení akce kvůli zajištění bezpečnosti zúčastněných, především v případě očekávaného špatného počasí.

 

ZÁVAZNĚ SE prosím registrujte na
fastandlight.cz@gmail.com

POTŘEBUJEME VĚDĚT: jm. + příjmení, váš kontaktní e-mail, tel.číslo a informaci, zda využijete voucher na občerstvení (polévka + těstovinový salát).

 

Akce proběhne za účasti minimálně 10 vytrvalců:)

Bližší informace s detaily parkování apod. budou zveřejněny v půlce dubna.

Aktuální startovní listina

Fotogalerie z minulého roku 2021

 

Předběžný harmonogram

6:30-7:00 registrace (možnost využití kryté terasy / vnitřního prostoru pro úschovu věcí)
7:00 – 19:00 vytrvalostní pochod 12h.
19:00 – 19:15 vyhlášení výsledků & zakončení akce

 

 

 

Zázemí akce penzion U Strakatého koně

Gastro občerstvení

Zapisování jednotlivých kol