Co se dělo v březnu a dubnu 2022

Ahoj, máme pro Vás opět rubriku „co se dělo“ kde trochu rozebereme naši činnost a úspěchy za předešlé měsíce.

Od března jsme opět začali s pravidelnými tréninky, které probíhají zejména ve středu nebo ve čtvrtek v pozdějších odpoledních hodinách. Našimi „tréninkovými“ hřišti jsou zejména kopečky nad Písečnou, přehrada, baseballové hřiště na ostrově Ludvíka Daňka a malý atletický oválek u ZŠ TG Masaryka..

OBL
Na přelomu března a dubna byla zahájena okresní běžecká liga OBL. V Blansku nad sídlištěm Písečná to byl první ročník Blanenského otvíráku, následovaly tradiční Hořická osmička a Skalická desítka. Organizátoři pro letošní sezonu přislíbili víc než slušnou porci 29 závodů – takových seriálů v republice opravdu mnoho není.
Novinka zvaná Blanenský otvírák proběhla v úterý 29. března se startovním výstřelem v 18 hodin nad točnou autobusů na sídlišti Písečná. Šlo o terénní běh s délkou 4.5 km.
Vojtěch Krakovič se do toho opřel hned od startu a pohlídal si první místo stylem start-cíl. Dle jeho slov šlo o krásný přespolák na domácím hřišti 🙂

Blanenský otvírák na Písečné – Blansko

Vojta si běží pro své první vítězství v OBL

Blanenský otvírák – bedna

V neděli 3. dubna proběhla „klasická“ Hořická osmička po lesních cestách s táhlým kopečkem ve druhé polovině trasy. Pěkně svižný závod od začátku do konce. Terez Krakovičová 2. žena celkově, 1. ve své kat.
Vojta Krakovič 3. celkově, 1. ve své kat. 👏🏅

Hořická osmička pěkně z ostra hned ze startu

Terez ve finiši

Hořická osmička – bedna

V sobotu 9. dubna proběhla Skalická desítka, v pořadí 3. závod OBL, bohužel bez naší oddílové účasti.

Na Prvního máje proběhly veřejnosti hodně známé Boskovické běhy. Na rozdíl od většiny závodů OBL šlo o celkem „masovou“ akci s několika stovkami účastníků a početným polem fandících diváků. V OBL málo vídaný jev. Trasa hlavního závodu „Běhu za sedmizubým hřebenem běžce“ v délce 12 km vedla k westernovému městečku na Doubravách a poté do Pilského údolí a k zámku.
Vojta Krakovič doběhl v celkovém pořadí 4. V kategorii se dostal na bednu a mohl si tak užít ovace zaplněného boskovického náměstí.
Tereza Krakovičová si užila závodní víkend a po sobotní desítce v Třebíči doběhla na 11. místě ve své kategorii.

Boskovické běhy 2022

Terez

Boskovické běhy – podium

Termínovka dalších závodů OBL a oficiální výsledky najdete na stránkách OBL
více na OBL Blansko

Další akce a závody

23. dubna Tereza Krakovičová a Renata Kalová posílily Perun Team Blansko na závodě No men run. Jedná se o štafetový závod dlouhý 88km, běží se z Nového Města až do Velké Bíteše. Trasa vede přes krásnou krajinu, lesem, polem, ale například i kolem Vírské přehrady. Tým je složen ze čtyř závodnic, každá běží 2 úseky dlouhé přibližně 10km. Holky trať překonaly za 9:49:52 a skončily tak na 71.místě (celkem 119 týmů). Díky úžasnému supportu vše probíhalo hladce a ze závodu si děvčata odnesla spoustu zážitků.

PERUN TEAM BLANSKO

Renča dobíhá do cíle

Přesně na Čarodějnice vyšel letos Třebíčský Halahoj půlmaraton, na který jezdí náš oddíl již tradičně. Úspěch slavil Jiří Potůček, ačkoli běžel spíše tréninkově (8.5. ho čeká maraton). Doběhl si pro šesté místo celkově a v kategorii skončil druhý. Tereza Krakovičová byla celkově také šestá, ale v kategorii jí bedna unikla o 14s. Renata Kalová doběhla do cíle 134 a ve své kategorii tak obsadila 12.místo. Za náš oddíl letos běžel i brněnský kolega Karel Pecha, který dělal vodiče Terez, do cíle tedy doběhl chvíli před ní a obsadil tak 31 .místo celkem a 15 v kategorii.

Bibi na trase

Halahoj

Hořická dvanáctka
Po úspěšném zahajovacím, možná také „nultém“ ročníku Hořické dvanáctky – čti dvanáctihodinovky proběhl první oficiální ročník vytrvalostního pochodu Hořická dvanáctka. Konceptem jde o vytrvalostní akci, kde je cílem udělat co nejvíce okruhů na předem určené trase v limitu 12 hodin.
Vzhledem ke slabší propagaci a nejistotě, zda se akce uskuteční (těžba dřeva, ohlášení a zajištění všech potřebných požadavků) se na startovní listině objevilo pouze 10 účastníků a šlo o takovou komornější akci v rodinné atmosféře.

S 18 okruhy (78,4 km, 4.626 m) vyhrál Vojtěch Krakovič a jeho jméno bude po zásluze připsáno na putovní pohár 🏆. Druhé místo obsadil Pavel Zavadil 🥈(17 okruhů) a třetí místo Jiří Partl 🥉(16 okruhů). Ženám se letos do kopce chodit nechtělo😅
Rekord z minulého roku nebyl pokořen a nadále zůstává v držení Jirky Potůčka 🏅 (20 okruhů)
Další pokus „dvanáctky“ bude za 2 roky, protože pokud se nic nezmění, tak příští rok proběhne poloviční, resp. šestihodinová verze!!
Vzhledem k tomu, že se jedná o naši akci, tak bych chtěl ještě jednou poděkovat všem, kteří se na zajištění a realizaci nějakým způsobem podíleli.

Děkujeme všem účastníkům, kteří se přišli poprat s profilově velice náročnou trasou 💪