Report

Co se dělo v říjnu

Říjnové počasí nám přineslo jak vítr a děšť, tak sluníčko a příjemné teploty. My ovšem běháme za každého počasí, takže jedinou slabinou bylo brzké stmívání, které nám ztěžovalo tréninky. I přesto byla velká návštěvnost tréninků, u kterých jsme trochu přitvrdili. Přece jen už trénujeme přes půl roku a začínáme závodit, takže je potřeba přidat pár kilometrů či zvýšit intenzitu běhu.

Říjnový trénink na ovále

Chladnějšího počasí jsme s Vojtou využili ke vzdělávání. První říjnový víkend jsme vyrazili do Jizerek na kurz Trenéra kondičního běhu organizovaný ČASem (Český atletický svaz). Během tří dnů jsme nabyli plno nových vědomostí, poznali fajn lidi, proběhli se na Ještěd a získali titul Trenér kondičního běhu 3.třídy. Nové poznatky jsme se snažili rovnou aplikovat na trénincích Fast and light, i na našich vlastních.

I přes nepřízeň počasí jsme se vydali na Ještěd

Kontrolní výběh na Dračí vrch

Pilování techniky posilovacích cviků

Závěrečné foto s bandou novopečených trenérů

Pro některé znamená říjen konec závodní sezóny, což platí i v mém případě. Posledním větším závodem, na který jsme nalákali i další členy, byl VyKing Cross & Trail. Jedná se o maraton na Vysočině, při kterém proběhnete ty nejkrásnější místa Žďárských vrchů. Tento závod nabídl i kratší tratě 5, 10 a 21km, takže každý si přišel na své. Ve Svratce, kde se startovalo, jsme byli úspěšní, velká gratulace patří hlavně Vojtovi, který si doběhl pro zlato! Výsledky ostatních členů najdete klasicky na konci reportu.

Král Vysočiny pro rok 2018

Gratulace patří i Jiřímu Potůčkovi, který si na Hradeckém 1/2maratonu doběhl pro osobní rekord. Jeho cílem bylo dostat se pod 1h a 30min, tento čas překonal o 5min! Tímto mi Jirka udělal ohromnou radost a utvrdil mě v přesvědčení, že naše práce a tréninky mají smysl. Pyšná jsem ale i na ostatní členy, kteří poctivě makají na trénincích a svou fyzičku a kondičku jdou otestovat na závody – pro některé jsou to první závody, někdo je již ostřílený závodník. Všichni se ale navzájem podporujeme a hlavně si to celé užíváme.