Report, Závody

Co se dělo od začátku roku 2024

Ahoj, máme pro Vás opět rubriku „co se dělo“ kde trochu rozebereme naši činnost a úspěchy za první měsíce roku 2024.

OBL

Začneme opět Okresní běžeckou ligou Blansko & OBL

V lednu to odstartovala Rájecká desítka. Z oddílových členů se představila Tereza Mikšovská a Petra Kuběnová. Terez si doběhla pro 3. místo v kat. ŽV1.

Po zimní pauze proběhl hned z kraje března běh Lesempolem. Na dlouhé trase 21 km se představil Vojta Krakovič a s časem 1:28:35 bral celkové 8. místo. Ženy šly kratší trasu, resp. jedno kolo a Petra Kuběnová si doběhla pro 2. místo v kat. Ž.

Koncem března, v úterý 26.3.2024 byl na programu Blanenský otvírák. Vojta Krakovič si na domácí půdě doběhl pro celkové 3. místo. Z dalších  oddílových borců běžel ještě Pavel Kubínek (8.) a Martin Přibyl (12.). V ženách si pro umístění na stupních vítězů doběhla jak Terka Mikšovská (3. celkově, 2. v kat.) tak i Petra Kuběnová (4. celkově, 1. v kat.).

Duben odstartoval již tradičně Hořickou osmičkou. Vojta Krakovič (2. místo celkově i v kat.), Martin Přibyl (12. celkově, 7. v kat.) a Pavel Kubínek (15. celkově a 4. v kat.). V ženách si pro první místo celkově i v kat. doběhla Tereza Mikšovská. Kousek za ní s drobným odstupem doběhla Petra Kuběnová, 3. místo celkově a 1. v kat. Holky hodně v pořádku 🙂

Skalickou desítku si za oddíl odběhly jen ženy a opět s pěkným výsledkem. Terez Mikšovská i Petra Kuběnová braly 2. místo ve svých kategoriích.

První májový den patří Boskovicím, kde probíhají již tradiční Boskovické běhy.  V mužích se představil Martin Přibyl (69. celkově, 31 v kat.). V ženách běžela opět Tereza Mikšovská (7. v kat.) a Petra Kuběnová, která si dokonce v kategorii doběhla pro krásné 3. místo a užila si velkolepé podium.

OBL Termínovka & výsledky

OBL žebříček

Zdroj fotek: facebook profil Terky M. (díky)

Další akce

Běh za sklínkou medu a jubilejní 10. ročník. Moc krásný závod s příjemnou atmosférou. Na výběr byly 2 trasy, kratší 7,6 km a delší 14,7 km. Vojta šel tu delší a doběhl si pro 1. místo celkově 👊
Zdroj:  nezadal.wz.cz/hr/

Start v Kanicích

První kopeček, ačkoli to moc nevypadá 🙂

Pořád do kopce

Závěrečný seběh do cíle

První místo celkově

Hořická šestihodinovka 2024

Ohlédnutí pod samostatným příspěvkem zde

 

Vertical week 2024

VERTICAL WEEK: Zdolej 1000 výškových metrů a vyhraj Catamount 3 – tak zněla výzva na přelomu měsíce února a března.  Po svých za týden nastoupat co nejvyšší množství výškových metrů. Vzhledem k naplánovaným závodům pro rok 2024 si právě tuto výzvu střihnul i Vojta Krakovič (Klokan Australský).  S výsledkem byl nakonec spokojen a za svůj počin byl nakonec i odměněn parádním tričkem Brooks!