Report, Závody

Co se dělo v květnu a červnu 2024

OBL

Začneme opět Okresní běžeckou ligou Blansko & OBL

8.5.2024 – Běh Černou Horou
Z oddílových členů se na dlouhé trase v délce 9,2 km představil Martin Přibyl (10. místo v kat.). Ženy šly kratší trasu, resp. 2 kola. Tereza Mikšovská si doběhla pro 1. místo v kat. Petra Kuběnová doběhla na 4. místě v kat. i celkově.

 

Následovala série tří kratších závodů Hraběnka cupu – běhů do vrchu. Běželo se vždy v úterý v 17:30 hodin.

  • 14.5.2024 – Hraběnka Cup – Horní Lhota-Petrovice – 1. závod série. V podstatě celou dobu do kopce až do Petrovic. Ideální závod pro vrchaře, kteří mají rádi kopce. Z oddílových borců běžel Pavel Kubínek (7. v kat.). V ženách si pro první místo celkově i v kat. doběhla Petra Kuběnová 🥇
  • 21.5.2024 – Hraběnka Cup – Skalní mlýn-Macocha – 2. závod série, tentokrát šlo o kratší, ale svižný silniční běh od hotelu Skalní mlýn, Suchým žlebem k parkovišti u horního můstku Macochy. Terez Mikšovská i Petra Kuběnová si doběhly pro 2. místo ve svých kategoriích.
  • 28.5.2024 – Hraběnka Cup – Ráječko-Petrovice. Petra Kuběnová 2. místo celkově i v kat. Hned za ní s těsným odstupem doběhla Tereza Mikšovská na celkovém 3. místě a 1. místě ve své kat.

Tereza i Petra potvrdily své výsledky ve všech třech etapách a obě si tímto mohly vychutnat stupně vítězů v jarní části poháru 🏆 Terez celkově 1. ve své kat. a Petra celkově druhá ve své kat. Holky hodně v pořádku 🙂  výsledky pod odkazem zde.

1.6.2024 – Svitava kros
V ženách si pro umístění na stupních vítězů doběhla Petra Kuběnová (5. celkově, 1. v kat.). Petra tímto obhájila první místo z minulého roku a zapsala se tak navždy do pamětí všech Daglasanů i na putovní běžecký pohár mezi tamní běžecké přeborníky. Terka Mikšovská bojovala statečně a brala 4. místo celkově i v kat. V mužích se ukázal Martin Přibyl a bral 8. místo v kat.

Start Svitava kros

Terka ve finiši

Petra ve finiši

naše holky v cíli 🙂

vyhlášení těch nejlepších

2.6.2024 – Šamalíkova míle
Velice rychlý závod OBL a opět skvělé výsledky oddílových běžců.  Po dlouhé pauze se ve startovní listině ukázal Jirka Potůček a doběhl si pro 4. místo v kat. Stejné místo ve své kat. obsadila i Petra Kuběnová. Tereza Mikšovská udržela bednu, resp. 3. místo ve své kat.!

18.6.2024 – Blanenský středník
Třetí ročník v rámci OBL. Od přehrady Palava po modré turistické značce na Obůrku, od místní restaurace po naučné stezce Sloupečník do Tmavého žlebu se závěrečným kopečkem k parkovišti. Výživný závod i vzhledem k pozdnímu podvečernímu startu v 18.hod a opravdu velikému teplu.  Petra první v kat., Terez na druhém místě v kat. a Vojta bral třetí místo v kat.

OBL Termínovka & výsledky

OBL žebříček

Zdroj fotek: facebook profil Terky M. (díky)

 

Kemp Fast and light Jeseníky

Obec Ostružná je obklopena krásnou horskou krajinou.  Na hrubojesenické straně je to Keprník, dále např. Šerák, Mračná hora a Černava. O zábavu bylo postaráno a my jsme čekali jen na počasí, zda nás pustí na tohle parádní hřiště, protože v roce 2019, kdy jsme zde měli kemp poprvé, nám počasí moc nepřálo. Ve hře byly Obří skály s  krásnou vyhlídkou, pochopitelně také Šerák a Keprník. A jak to všechno dopadlo můžete vidět z fotek níže.

Přes Obří skály

přes Šerák

Seběh z Šeráku k Ramzové

U chalupy Pohoda v Ostružné – naše základna

Rozcestí pod Šerákem

Keprník

Keprník

Vrcholovka na Keprníku

Vrcholovka na Keprníku

Seběh z Keprníku k Trojmezí

U kamenného okna

Seběh po žluté od Vozky

Paprsek

 

LHUT – Lysohorský Ultratrail

V sobotu 8.6.2024 proběhl běžecký závod MČR Ultra Sky 2024 v masivu Lysé hory, královny moravskoslezských Beskyd.
Trasa Lysohorského UltraTrailu znamenala 67 km a 4.100 výškových metrů. Startovalo se v šest hodin ráno z Malenovic a běželo se po lesních a horských turistických stezkách. Teplo bylo už v ranních hodinách a všem bylo jasné, že podmínky budou s postupem času opravdu náročné. Během závodu jsme čtyřikrát vystoupali na Lysou horu, což byl nejen fyzický, ale i takový psychický test. Museli jsme se poprat s kamenitými a technicky náročnými úseky, které daly pořádně zabrat. Vojta Klokan Australský dokončil v čase 8 hodin 15 minut na celkovém 27. místě, což s odstupem času i on sám hodnotí jako fajn výsledek „I když se mi nepodařilo splnit cíl pod 8 hodin, jsem tak nějak spokojený, že jsem to dotáhl do cíle“ 👊
Veliká poklona patří organizátorům za skvěle připravenou akci. Vše bylo na vysoké úrovni, od registrace, přes značení trasy, až po cílovou oblast s parádním zázemím v Areálu hotelu KAM Malenovice. Doporučení nelhaly. LHUT splnil všechna očekávání a právem se řadí mezi TOP závody v ČR. Tohle je ultra. 👏🫶

První výstup na LH

Seběh do 3. kola

Borák

Ultramaraton Borák je ultramaraton, který byl původně v okolí Loštic a nyní se přesunul do Veselice (Vavřinec) na Blanensku. Loštice prosluly (mimo jiné) výrobou sýrové pochoutky Olomouckých tvarůžků, který byl přítomen jak na občerstvení po závodě, tak i jako jedna z cen pro závodníky. Závod byl již 12. ročníkem a proběhl 11.5.2024. Závodilo se ve třech distancích: Ultra – 84km, Maraton a jedno kolo pro zahřátí. Jedno kolo mělo 14 km.
Tu nejkratší trasu si zaběhli Martin Přibyl (4.celkově) a Tereza Mikšovská s Petrou Kuběnovou doběhly společně na prvním místě!!

SUNRISE MARATHON BRNO

Vítání léta ve 4:49 ráno. Pekelně rychlý asfaltový marast a druhé místo v kat. pro Terezu MIkšovskou !! Tento závod si dal i oddílový člen Josef Pleska a dokončil svůj první maraton, na který usilovně trénoval. A bylo to pod 4 hodiny, gratulujeme !!

 

https://www.facebook.com/edgar.powerdrink/