Report, Závody

Co se dělo v listopadu a prosinci 2022

Ahoj, máme pro Vás opět rubriku „co se dělo“ kde trochu rozebereme naši činnost a úspěchy za poslední dva měsíce roku 2022.

OBL

Začneme opět Okresní běžeckou ligou Blansko & OBL a jejím vyvrcholením.

V listopadu se běžel pouze jeden závod, a to tradiční Memoriál Jiřího Kovaříka & Běh za jedovnickým kaprem. Z oddílových členů se představil Jirka Potůček, který si v čase 41:16 doběhl pro celkové 12. místo (8. v kat. M). V silné konkurenci zvítězil Jan Kohut v čase 34:44.

Bibi v závěrečném doběhu

V sobotu 3. prosince proběhl Mikulášský běh Okrouhlá, bohužel bez naší účasti.

Hned o týden později, resp. v sobotu 10. prosince byl na programu předposlední závod letošní OBL Blanenský zavírák. Běželo se v podstatě na domácím hřišti, protože většina z našich oddílových členů tento okruh přes Horničky moc dobře zná. Po dlouhé pauze si startovní číslo oblékl Vojta Krakovič, který si doběhl pro celkové 3. místo. Martin Přibyl byl desátý ve své kategorii a Terez Krakovičová brala druhé místo v ženách. Závod s přehledem ovládl Michal Vašíček z Kunštátu, který si s těžkým terénem na trase cca 7,1 km poradil za 26 minut!!

Vojta

Martin

Terez

V červeném triku budoucí vítěz Michal Vašíček, druhý Michal Šmída

Posledním závodem OBL úterý 27. prosince v Petrovicích, Hraběnčino běhání

 

https://www.oblblansko.cz/index.php?page=terminovka

OBL Termínovka & výsledky

OBL žebříček

 

Další akce

Běh kolem Křetinky

V sobotu 5.listopadu se za účasti 99 závodníků konal 35.ročník „BĚHU OKOLO PŘEHRADY KŘETÍNKY„. Jirka Potůček doběhl na celkovém 4. místě a v kategorii M si nasadil bronzovou medaili na stupních vítězů.

Kategorie M

 

BBP – Běh o pohár Jehnic (10 km)

v pořadí 1. závod Brněnského běžeckého poháru se konal 17. listopadu na státní svátek. V našlapané startovce se představil jediný zástupce našeho oddílu Jirka Potůček, který v čase  40:49 doběhl na celkovém 18. místě (15. v kat M).