Závody

Hořická dvanáctka

Odkaz na propozici akce s aktualizovanou startovní listinou najdete pod tímto odkazem.

Doplňující info pro přihlášené běžce

1) akce by měla proběhnout dle původního harmonogramu i scénáře 29.5.2021. Otázkou je právě probíhající oprava kanalizace na ulici Zdíkova, ale průchod do úzké uličky směrem k Hořicím by měl být snad otevřen. Bezpečný průchod celé trasy ověříme v pátek před závodem a budeme vědět. Pokud by přece jenom došlo k nějakému omezení, budeme nuceni trasu podle možností upravit.

Trasa pod odkazem

2) Parkování
Prosím, pokud jedete autem, parkujte ve vesnici Hořice u sportovního hřiště, hned vedle Restaurace Hořice, kde je dostatečná kapacita pro všechny.
https://mapy.cz/s/lonezalumo
Je to cca 900 m od Penzionu U Strakatého koně, kde máme zajištěné zázemí a kde bude start/cíl.
Prosím, respektujte tento požadavek majitele Penzionu U Strakatého koně z důvodu omezené kapacity, která bude vyhrazena výhradně pro vlastníky / zaměstnance Penzionu U Strakatého koně a organizátory akce.

3) Covid opatření
V souvislosti s pandemií Cov19 a s ohledem na aktuální nařízení vlády by měla akce v daném rozsahu proběhnout.
Požadavkem na zápis a start v závodě bude platný negativní antigenní test, který nebude starší víc jak 48h. Dalším způsobem prokázání je i negativní PCR, potvrzení o očkování nebo potvrzení od lékaře o prodělání nemoci.

4) Registrace – bude probíhat u zápisu od 6:30 – 7:00. Bude nutné potvrdit formální náležitosti, jako GDPR, potvrzení o tom, že si je účastník vědom náročnosti akce, jak fyzické, tak psychické a že účast v závodě je na vlastní nebezpečí.
Prezentace trasy bude těsně před startek cca v 6:55 (mapu máte v propozicích)
Startovné je dobrovolné.
Místo startovního čísla bude náramek.

5) Gastro občerstvení
U zápisu budete mít možnost si za 150,- Kč zaplatit občerstvení po dobu trvání celé akce, které bude zahrnovat předběžně následující:
banány, rozinky, (meloun – pokud bude teplo), oříšky, oplatky, salám, pečivo, nějaké slané dobroty, buchty apod.
Z nápojů to bude čistá voda, Coca-Cola, iontový nápoj, čaj.
Na startovacím náramku vám doplníme 2x voucher do výdejního okénka, kde si bude možnost dát polévku/párek – toto ještě upřesníme na místě v den akce.

Pokud rádi pečete, uvítáme jakoukoli dobrovolnou podporu z vaší strany, třeba upečením nějaké buchty, slaných pochutin apod. a toto umístíme do výše uvedeného občerstvení.

Pro ostatní, kteří tuto možnost zajištění občerstvení nevyužijí, budou k dispozici zdarma voda a iontový nápoj.
V Restauraci U koně se bohužel nevaří díky situaci kolem covidu a nařízení vlády. Ve výdejním okénku bude nabídka pravděpodobně omezena na polévku a párky a bude možné si zakoupit pivo alko i nealko.

Během akce bude možnost zakoupení energetických gelů značky X-TREME / Inkospor a ACTIVE Magnesia 25 ml.

6) Zapisování výsledků
V místě startu/cíle bude výsledková tabule s archem, kde si bude každý závodník po ukončeném kole zapisovat čárku do své kolonky. Celá koncepce je založená hlavně na důvěře a fair play. Během celé akce budou probíhat namátkové kontroly, jak u zapisování kol, tak i na trase.

7) Vyhlašování výsledků
Budou hodnoceny zvlášť závody H6 a H12 a zvlášť kategorie mužů a žen, bez věkového rozlišení. Na konci akce budou tedy vyhlášeni vždy první 3 muži a první 3 ženy v závodě H6, resp. v závodě H12. Vítězem je závodník, který udělá nejvíce okruhů za stanovený časový limit. Pokud bude mít více závodníků stejný počet okruhů, rozhoduje čas, za který daný počet okruhů zvládl.
Pro první 3 místa máme připraveny medaile a věcné ceny od partnerů, kteří tento závod podpořili. Partnery jsou běžecký oddíl Fast and light, z.s. a pivovar Hejkal z Nového Města na Moravě.

8) Ostatní
Běžecké hole jsou povoleny.
Prosím, pokud máte, vemte si s sebou svůj vlastní pevný plastový kelímek, kalíšek, hrnek nebo něco takového na pití 🙂

Díky a těšíme se na vás

Vojta & Terez
Fast and light

 

 

Už se nám to blíží!!

 

akci podpořil Pivovar Hejkal