Report

Běžecký kemp Nové Město na Moravě

Připravili jsme pro vás ohlédnutí za letošním, pravděpodobně jediném, běžeckém kempu v Novém městě na Moravě.

Původní termín měl být koncem dubna a mělo jít o 4 denní kemp na Vysočině. Covid nám trochu narušil plány a my jsme byli nuceni kemp odložit, nebo zcela zrušit.
Provozovatel chaty Eliška v Novém městě na Moravě nám vyšel vstříc a po domluvě jsme termín posunuli na červen. Přiklonili jsme se také ke kratší variantě, tzn. víkendové klasice od pátku do neděle.

Chata Eliška slibovala luxusní zázemí a když k tomu přidáte lokalitu hned vedle Vysočina Areny u Nového Města na Moravě, máte o parádu postaráno.
Teď už nám chybělo jen to sluníčko a skvělá parta lidí. Parta se sešla fantastická, ale sluníčko nám opět moc nepřálo.

Na kemp se přihlásilo 10 běžců a mezi nimi i spousta nových tváří !!

Pro účastníky kempu jsme připravili několik tréninků, a to nejen běžeckých. Po úvodním seznamovacím rozběhání kolem Vysočina Arény, kterou jistě znáte z televize a biatlonových závodů, jsme udělali 2 výkonnostní skupiny, pro které jsme připravili trénink v malebném okolí.
Sobotní běžecké tréninky jsme oproti předchozím kempům zaměřili trochu více na techniku, kterou si vzala na starost Terez. A zatímco Terez točila první skupinku u běžeckých agilit, Vojta pobíhal s druhou skupinou po lese Ochoza, po starých lyžařských standardkách a lesních trailových cestách, kde nechyběly ani kratší technické výběhy a seběhy.

V lese Ochoza u Buku.

Vzhledem k lehce nepříznivému počasí jsme zvolili kratší tréninky v blízkém okolí chaty – po starých lyžařských standartkách.

První úderná skupinka na Bílé skalce.

Druhá úderná skupinka taktéž na Bílé skále.

Zvládli jsem i výběh ke skokanským můstkům Šibenice.

První ochutnávka Harusova kopce.

O pohodovou atmosféru během tréninku se mimo jiné zasloužilo i nejlepší kafe REBEL BEAN.

Od společnosti Salomon jsme měli pro účastníky kempu zapůjčené testovací boty Supercross, což se v daném počasí osvědčilo úplně nejvíc. Tahle bota byla v aktuálních podmínkách prostě TOP.

Obědy a večeře jsme měli zajištěny externě formou krabičkové diety. Nebojte, nešlo o žádnou dietu, ale o rozumné nastavení stravy s rovnováhou chutného a vyváženého jídla. Na našich kempech jsme vyzkoušeli už hodně variant stravování a tohle byla podle nás zatím nejlepší volba!

Plán nedělního tréninku byl jasně daný, cílem byla trasa závodu Daňkova memoriálu, který jsme jako oddíl Fast and light společně se Sportovním klubem NMnM poprvé organizovali na podzim roku 2019. Trasa závodu nás zavedla na Harusův kopec a to ze tří stran. Po společném rozběhání a rozcvičce jsme se přesunuli na start první etapy. Terez už tou dobou byla na Harusáku se stopkami a čekala na ohlášení startu. První etapa s délkou 760 m a stoupáním 105 m se dříve běhávala jako tréninkový test reprezentace běžeckého lyžování a současně slouží jako tzv. terénní test zdatnosti, na jehož konci si můžete porovnat svoji fyzickou kondici podle prověřené tabulkové metodiky MUDr. Karla Daňka, CSc.
Po vydýchání jsme se společně přesunuli na začátek druhé etapy a to do vesničky Radňovice k lurdské jeskyni. Cílem byl opět Harusák. Pak už jen poslední společný seběh k začátku sedačkové lanovky. Třetí etapa, nejkratší, ale nejprudší, byla po sjezdovce nahoru.

Společná rozcvička a tréninková abeceda pro aktivaci svalů.

Společná rozcvička a tréninková abeceda pod vedení ostřílené atletky Dáši.

Na startu první etapy výběhu na Harusův kopec – vidíte všichni ty boty? To jsou testovací modely Salomon 😛

Výběh 2. etapy na Harusův kopec z Radňovic.

Seběh ke startu závěrečné etapy po sjezdovce.

Závěrečná etapa výběhu na Harusův kopec.

Radost běžce vrchaře.

Abychom nezůstali pouze u běhaní, tak jsme si společně užili i trochu té zábavy. Hned první večer jsme zavítali do novoměstského pivovaru Hejkal, kde jsme kromě ochutnávky měli domluvenou i prohlídku. Tou nás provedl jeden ze spoluzakladatelů pivovaru Petr, který se účastnil našeho předešlého kempu v Ostružné.

Na prohlídce pivovaru Hejkal.

Seznamovací posezení u novoměstského pivka Hejkal.

 

Chata Eliška splnila naše očekávání a zařadila se mezi TOP ubytovací zařízení, které jsme nabídli v rámci našich kempů. Lokalita kolem Vysočina Arény v Novém Městě na Moravě má potenciál a rozhodně má co nabídnout nejen lyžařům, ale i trailovým běžcům.

Snad se tady sejdeme i příští rok.

Ahóóój 🙂

Společenská místnost chata Eliška – k dispozici byla společenská místnost s krbovými kamny, TV, dataprojektorem, promítacím plátnem a plně vybavenou kuchyní.

Trailové boty Salomon – testovací modely Supercross a Speedcross.

Trailové boty Salomon – testovací modely Supercross a Speedcross.

Závěrečné vyhodnocení kempu s předáváním drobných cen 🙂

Závěrečné vyhodnocení kempu s předáváním drobných cen 🙂

Závěrečné vyhodnocení kempu s předáváním drobných cen 🙂

Děkujeme Rebel Bean za nejlepší kafe – tohle byla asi nejlepší odměna pro všechny běžce 🙂

 

Video: 

Odkazy:
Okruhy Ochozou, které tvoří systém značených tras pro běh a nordic walking. Okruhy 2, 3, 5 a 13 km mají start i cíl na rozcestí U Buku a vedou převážně po lesních cestách, kde v minulosti procházely klasické závodní lyžařské tratě. Velká část okruhů se nachází v malebném prostředí bukových lesů pod Černou skálou.

Trasa “Výběh na Harusák“ – STRAVA.
Trasa závodu Memoriálu Karla Daňka, který jsme jako oddíl Fast and light společně se Sportovním klubem NMnM poprvé organizovali na podzim roku 2019 a doufáme, že budeme i letos.

Daňkův memoriál – propozice k závodu 2019

Fotky:
Odkaz na fotogalerii

 

Hlavní Partneři kempu