Report

Běžecký kemp Vísky 2018

V termínu 28. – 30. září proběhl náš druhý běžecký kemp, tentokrát ve Vískách u Letovic. Ubytování jsme měli v Agrocentru Ohrada ve Vískách, kousek od Letovic v okrese Blansko. Okolní terén sliboval parádní zábavu a kemp jsme tentokrát zaměřili trochu víc na techniku běhu a kompenzační cvičení. Na kemp se přihlásilo 12 běžců a mezi nimi i spousta nových tváří.

Naše skupinka

Přebírání uvítacích balíčků při registraci v místě kempu. Kempíci v nich našli sportovní doplňky Inkospor, slevové kartičky na nákup ve sportovní prodejně Sanasport, sušené maso Indiana Jerky a zdravý olej Ze Stodoly. Tímto děkujeme všem sponzorům za poskytnutou podporu a spolupráci.

Pro účastníky kempu jsme připravili několik tréninků, a to nejen běžeckých. Po úvodním krátkém rozběhání kolem Vísek proběhlo rozdělení do dvou výkonnostních skupin, pro které jsme připravili výběhy v malebném okolí. Běžecké tréninky jsme oproti prvnímu kempu zaměřili trochu více na techniku, ale i tak nechyběly ani kratší technické výběhy a seběhy.

Rozcvičení před běžeckou částí, vysvětlování techniky běžecké abecedy

Rozcvičení před běžeckou částí, vysvětlování techniky běžecké abecedy

Rozběhání s nácvikem techniky

Společný výběh s průzkumem okolí

Terez a její ovečky na výběhu

Naše skupinka

Pod vedením ostřílené Terezky, která již několik let úspěšně vede svoje Fit Plus Blansko, jsme absolvovali kompenzační a posilovací cvičení, u kterých jsme si dali všichni pěkně do těla. Cviky byly zaměřeny zejména na rozvoj síly, rychlosti a strečink. V Agrocentru Ohrada jsme měli k dispozici mimo jiné i prostornou místnost s hudební aparaturou a taky nové tréninkové pomůcky jako kužely a žebříky. Tréninky tak dostaly nový rozměr a krom standardního kruhového posilování jsme potrénovali i fyzickou výbušnost.

Kompenzační a protahovací cvičení

Závěr kruhového tréninku a soutěž ve výdrži. Škoda, že z té fotky není slyšet ta aparatura, která nám dělala doprovod

Jídla jsme si tentokrát nechali vařit externě od personálu. S ohledem na tréninky a zaměření kempu jsme si jídelníček sestavili sami, s důrazem na zajištění vyváženost nutričních hodnot. V kuchyni Agrocentra Ohrada nám je dle našich požadavků ochotně připravili. Cílem bylo nabídnout a ukázat běžcům jídelníček, který sami praktikujeme v našem osobním životě. Pro všechny kempíky jsme měli po celou dobu volně dostupný iontový nápoj a každý našel v uvítacím balíčku i několik dalších dobrot. Kromě sušeného masa Indiana Jerky, s vysokým obsahem bílkoviny, si každý odnesl i sportovní gely, ampuli magnesia a multivitaminu od výrobce Inkospor a v neposlední řadě i lněný olej chlazený za studena od regionálního výrobce Ze Stodoly. O výhodách a benefitech těchto doplňků jsme si pak povídali na večerní přednášce o sportovní výživě, kterou si připravila Terez.

Lněný olej Ze Stodoly, lisovaný za studena, je jedním z nejbohatších přírodních zdrojů nenasycených omega-3 mastných kyselin. Má blahodárné účinky na lidské tělo. Lněný olej je určen pouze do studené kuchyně. Hodí se k ochucení zeleninových i ovocných salátů, kaší nebo jogurtů.

Sušené maso Indiana Jerky je skvělým společníkem na delší výběhy, gely a magnézium Inkospor zase oceníte především v závodech.

Přednášku s trochou teorie na základě vlastních zkušeností si připravil i Vojta, který mluvil o nástrahách horských ultra maratonů, o tréninku na závody ultra a o výbavě, která se obecně při delších závodech v horách používá.

Ultra se těší stále rostoucí oblibě, nejen u profi běžců, ale dost často i u amatérů a hobíků.

Na závěrečný den jsme pro účastníky připravili krátký běžecký závod. S ohledem na předešlé tréninky a vícedenní zátěž byly na výběr dvě trasy, kratší s délkou kolem 2,6 km a delší (2 okruhy) s délkou přes 5 km. Krásné počasí a sluníčko hnalo všechny běžce k maximálním výkonům a spokojené úsměvy v cíli vykouzlily úsměvy na tvářích i nám. Bylo to pěkné zakončení, dle našeho názoru povedeného běžeckého kempu. Hodnotné ceny do závodu nám poskytl horolezec Radok Jaroš a rozhodně bylo o co závodit 😛

Startovní rovinka s náběhem do prvního závodního kola

Počasí nám vyšlo skvěle a běžci si mohli užít i spoustu sluníčka

První trojka před náběhem do druhého závodního kola. Kdo nakonec vyhrál?

Závěrečné hodnocení kempu s vyhlašováním a oceňováním kempíků 🙂 Vítěz mužské kategorie – Jakub Slezák, si odnesl knížku Radka Jaroše (kterou už dle jeho slov měl doma v knihovně 😀 )

Barča si doběhla pro první místo v ženské kategorii.

Opět se rozdávaly diplomy, opět se rozdávaly ceny a opět musíme ještě jednou poděkovat všem zúčastněným za krásný sportovní víkend. Moc jsme si to užili a už se těšíme na další běžecký kemp.

Indiana Jerky jsou prostě TOP

Jedna společná na závěr. Těšíme se na další kemp!