Report

Závody podzim 2019

Máme pro vás foto report s výsledky z několika posledních závodů, které jsme měli zapsané v kalendáři v měsících říjnu a listopadu roku 2019.

5.10.2019 – Běh Ochozou – Vysočina Arena Nové Město na Moravě

Běh Ochozou 2019 byl po Charitativním běhu pro hospic Vysočina další akcí, kde jsme jako oddíl Fast and light pomáhali s organizací závodu. Zároveň šlo o naši první spolupráci se Sportovním klubem Nové Město na Moravě. Našim úkolem bylo připravit překážkovou obratnostní dráhu pro nejmladší děti – předškolní benjamínky, mini-žákyně & mini-žáky a žákyně & žáky. Sobotní dopoledne nás přivítalo ve Vysočina Aréně v Novém Městě na Moravě deštivým a chladným počasím🌧☔️. Ačkoli počasí stálo proti nám, s úkolem jsme se snažili vypořádat co možná nejlépe. Překážky jsme dovezli z Blanska, kde nám je zapůjčilo Mateřské centrum Paleček. Vzhledem k silnému dešti, blátivému a podmáčenému terénu jsme nakonec museli některé z nich, z důvodu bezpečnosti, pro závod vyřadit. I přesto čekal na závodníky nelehký úkol, se kterým si ale dokázali poradit 👏💪 byli skvělí !!
Za náš oddíl nastoupila dokonce nejmladší závodnice ze všech Vanesska.

Výsledky zde

6.10.2019 – Hradecký půlmaraton

Oddílový 🏃‍♂️ Jiří Potůček si v Hradci Králové doběhl pro osobák na půlmaratonské trati.

Jiří Potůček – čas 1:19:25, 31.místo, 14.místo v kategorii

12.10.2019 Podzimní desítka na dráze

Jiří Potůček: čas 38:28, 9. místo, 5. místo v kat.

12.10.2019 Vokolopriglu (14 km)

Vokolo priglu je tradiční běžecký závod okolo Brněnské přehrady, pořádaný od roku 2010 s délkou trasy 14,1 km.

Jiří Kosina: čas 1:18:01, 1146. místo, 510. místo v kat.

13.10.2019 – Běh kolem Klostermannovy studánky (muži 12 km, ženy 6 km)

Závod dlouhý 12 km s převýšením 170 m, který vede převážně po lesních a zpevněných cestách a také po asfaltu a lučních cestách. Závod je součástí Okresní běžecké ligy Blansko. Startuje se v mnoha kategoriích od nejmladších začínajících žáčků, kteří běhají na travnatém hřišti Sokola Rudice, po ženy a muže, kteří absolvují jedno resp. dvě kola krásné lesní 6 km dlouhé tratě.

Jiří Potůček: čas 47:53, 6. místo, 5. místo v kat.
Vojta Krakovič: čas 49:01, 8. místo, 6. místo v kat.
Tereza Krakovičová: čas 28:00, 7. místo, 4. místo v kat.

26.10.2019 – VyKing – král Vysočiny

Sobota byla nabitá závody za krásného počasí ☀️. Největší účast byla na Vysočině, v samém srdci Žďárských vrchů, kde se konal běžecký závod VyKing KROS/TRAIL MARATHON. Maratonská trasa vede přes spoustu významných vrcholků Žďárských vrchů a proběhnout je naráz je vždy výzva. Vojta běžel VyKinga už po třetí. Terez po loňské maratonské trati tentokrát zkusila poloviční trasu. Na maratonské trase se sešla mnohem větší konkurence, než tomu bylo v loňském roce, kde Vojta zvítězil.
„S vedoucí skupinkou 4 běžců jsem držel krok k Buchťáku (15km). Při seběhu do Daňkovic mi utekli. Pak jsme se míjeli ještě na Bohdalci (23km), kde se na kopec vybíhá i sbíhá stejnou cestou. Tam jsem předběhl jednoho VyKinga, dostal se na 4. místo a poté už šel jenom sám. Ve Sněžném v cukrárně (26km, občerstvovací stanice) jsem měl zhruba 5ti minutový náskok na svůj loňský čas. Stoupání kolem Drátenické skály a pak na Malinskou bolelo. Ačkoli jsem baštil gely podle plánu, trochu mi docházelo. Na Devíti skalách (36km, poslední občerstvovačka) mě předběhl celkově třetí VyKing. Jeden VyKing z čelní skupinky se zranil a nedokončil. V závěru jsem nevynechal brod a doběhl na celkovém 4. místě (2. místo v kategorii M30) v čase 3:52:39. Oproti minulému roku to bylo pomalejší o 4 a půl minuty. Obhájit je vždycky těžký a to se letos nepovedlo. Konkurence byla o level výš a kluci běželi moc dobře!“

Vojta Krakovič (43km): čas 3:52:39, 4.místo, 2.místo v kat.
Martin Přibyl (21km): čas 1:46:46, 6.místo v kat.
Karel Pecha (21km): čas 2:15:05, 22.místo v kat.
Tereza Krakovičová (21km): čas 2:15:03, 8.místo v kat.
Renata Kalová (21km): čas 2:54:02, 14.místo v kat.
Ivona Sedláčková (5km): čas 40:21, 3.místo v kat.
Stanislav Beran (5km): čas 40:14, 4.místo v kat.

Vinařský maraton 26.10.19

Jiří Potůček (21km): čas 1:26:36, 7.místo, 6.místo v kat.

Fotogalerie zde

2.11.2019 – Daňkův memoriál – Nové Město na Moravě

Šlo o 0. ročník závodu v běhu do vrchu a hlavně o „první“ závod, který jsme oficiálně organizovali pod našim oddílem Fast and light. S myšlenkou uspořádat závod na Harusově kopci jsme si pohrávali už delší dobu a díky spolupráci s lidmi ze Sportovního klubu Nové Město na Moravě jsme ji konečně zrealizovali. Pro nás to byla zejména zkouška a spousta nových zkušeností, které snad využijeme i příští rok. Dospěláků sice moc nepřišlo, zato dětí se ukázalo dost! Ti, kteří kromě legendárního výběhu po trase Daňkova testu fyzické zdatnosti absolvovali i druhou etapu z obce Radňovice, nebo třetí etapu po sjezdovce, si mohli vyzkoušet běh s čipem a tak trochu jiný způsob závodu.
Doufáme, že se na trase potkáme i příští rok!

9.11.2019 – Běh za jedovnickým kaprem – Memoriál Jiřího Kovaříka

Závod dlouhý 10,9 km, který vede převážně po asfaltové cestě , zbytek po zpevněné cestě kolem rybníků Olšovec a Budkovan. Závod je součástí Okresní běžecké ligy Blansko.

Jiří Potůček (11km): čas 41:33, 7.místo, 4.místo v kat.

23.11.2019 – Grena běh se soudkem – Blansko

Závod v běhu do vrchu se zátěží, který se konal v rámci festivalu Rajbas. Letos šlo již o dvacátýprvní ročník.
Účastníci startují v prostoru u „Staré školy“ (nedaleko kostela) na Starém Blansku. Zátěž tvoří pětilitrový soudek limonády Grena a trať vede furt do kopce až do cíle, který se nachází před Penzionem U Strakatého koně na Hořicích. Délka trati je cca 2 km.

Vojta Krakovic: čas 13:52, 5.místo v kat.
Martin Přibyl: čas 19:05,
Tereza Krakovičová: čas 17:56, 2.místo v kat.

Terez si doběhla pro druhé místo v ženské kategorii a Vojta musel se soudkem i zpět dolů / domů 🙂