Report, Uncategorized, Závody

Co se dělo v červnu 2020

Dá se říct, že červen už byl téměř standardním běžeckým měsícem – tréninky, potréninková pivka, kemp, pár závodů a také zakončení jarní části běžecké Challenge.

První červnový trénink byl ve znamení hodinovky na dráze. První hodinovku jsme si vyzkoušeli na podzim 2019 a myslím, že měla úspěch. Zároveň se jedná o kvalitní rychlostní trénink. Pravidla jsou jasná – za hodinu na ovále naběhat dohromady co nejvíce kilometrů. Tentokrát se nás sešlo opravdu hodně, proto jsme se rozdělili na dva týmy – muži (6 ks) běhali 2 kola (tzn. 400 metrů) a ženy (7 ks) se střídaly po jednom kole (200 metrů). Ženský tým za hodinu natočil necelých 79 kol (15,67 km) a muži o 5 více (16,85 km). Účastníci do toho dali všechno a na podzim bude těžké tyto vzdálenosti překonat, ale věřím, že se ještě dokáží hecnout! Pro srovnání na podzimní hodinovce (smíšený tým, 6 lidí, střídání po jednom kole) běžci naběhali 16,76 km.

Dave vyráží do boje

V druhé půlce června se konal již čtvrtý běžecký kemp Fast and light, který byl přeložen kvůli koronaviru. Původně měl být v květnovém termínu, na který jsme měli objednané pěkné počasí, to už jsme bohužel na červen domluvit nestihli a tak nám celé tři dny propršelo. Více info o kempu v samostatném reportu.

Účastníci kempu

Závodů bylo poskrovnu, ale přesto se nějaké našly. Bibi absolvoval 32.ročník Běhu Drahanskou vrchovinou, kde se umístil do 10. místa ve své kategorii. Stejný den se Vojta postavil na start Novoměstského motáka. Jedná se o víceboj skládající se ze sedmi disciplín (např. běh, skok do dálky, vrh koulí, kuželky a další). Jeden závod také probíhal pod naší taktovkou a byl vyvrcholením jarní části Challenge Fast and light 2020. Zvolili jsme naši oblíbenou trasu, kterou chceme příští rok propašovat do OBL. Vybíhalo se z Písečné (od hnoje) k vyhlídce U Lavečky a zpět, okruh má přibližně 5 kilometrů a muži si jej mohli vychutnat dokonce dvakrát. V ženách první místo obsadila atletka Dáša s časem pod 30 minut a jediná její konkurentka Klára doběhla téměř 10 minut po ní. Mužů se účastnilo 6 a jako první doběhl Vojta, který tuhle trasu zbožňuje. S časem pod 51 minut neměl konkurenci a o pár minut po něm přiběhl Bibi a na třetím místě Martin.

Výsledky závodů:

6.6.2020 32. ročník běhu Drahanskou vrchovinou, 14 km
Jiří Potůček (Bibi) – čas 57:30, 16.místo celkem, 9.místo v kategorii

6.6.2020 Novoměstský moták, víceboj
Vojta Krakovič – 7.místo celkem (nejlépe si vedl ve skoku do výšky)

Jiří Kosina – čas 1:15:01, 6.místo

Nutno říct, že 90% závodníků bylo zrovna po náročném běžeckém kempu, takže síly lovili kde mohli.