Report, Závody

Co se dělo v září a říjnu 2022

Ahoj, máme pro Vás opět rubriku „co se dělo“ kde trochu rozebereme naši činnost a úspěchy za podzimní měsíce září a říjen 2022.

OBL

Začneme opět Okresní běžeckou ligou Blansko & OBL, která se po prázdninové pauze opět naplno rozběhla.

V sobotu 10. září proběhla Blanenská desítka – z oddílových členů se představil Pavel Kubínek, který s časem 0:42:50 obsadil 28. místo celkově, 11. v kategorii.

Ve středu 28. září (státní svátek) se běžel tradiční Půlmaraton Moravským krasem. Pod našim oddílovým jménem se nádherným výsledkem zapsal Jakub Tihon, který si v čase 1:20:34 doběhl pro celkové 5. místo (4. v kategorii). Kousek za ním doběh Jirka Potůček v čase 1:23:59.

Následovala série tří kratších závodů Hraběnka cupu – běhů do vrchu. Běželo se vždy v úterý v 17:30 hodin.

• 6.9.2022: start v Ráječku u restaurace, cíl v Petrovicích, převýšení 280 m. Pro druhé místo celkově si doběhl Vojta a Terez brala 1. místo v ženách!
  • 13.9.2022: start na Skalním mlýně u hotelu, cíl na Macoše, převýšení 180 m. V ženách dominovala opět Terez 🥇a upevnila své šance na celkové vítezství. Vojta si doběhl pro bronz 🥉. V obou případech byly časy trochu pomalejší, než v jarní Hraběnce. Je třeba makat dál 💪
  • 20.9.2022: start v Horní Lhotě u kapličky, cíl v Petrovicích, převýšení 260 m. Trilogie podzimního poháru Hraběnka Cup byla dovršena a v ženské kategorii potvrdila Terez dalším prvním místem i celkové vítezství 🏆 !! V mužích si Vojta doběhl pro 🥈 a druhé místo uhájil i celkově za skvělým Michalem Vašíčkem, který v podstatě neměl konkurenci a celou sérii s přehledem vyhrál.

Dne 17.9.2022 proběhl tradiční Běh Moravským krasem se startem a cílem ve Sloupu, tentokrát bez účasti našich členů.

V neděli 9. října proběhl 14. ročník běhu kolem Klostermannovy studánky v Rudici.  Na 12 kilometrů dlouhé trase si pro celkové 3. místo doběhl Jirka Potůček a mohl si po delší době zas užít stupně vítězů.

O několik dní později, resp. v úterý 11. října proběhl blanenský odpolední Kros kolem Palav. Tento technicky náročný švih si nenechal ujít Pavel Kubínek a doběhl na krásném 10. místě.

V neděli 16. října směřovala pozornost na Hořice. Na rozdíl od „technicky“ pohodové jarní Osmičky čekala závodníky Hořická rokle – kros se vším všudy včetně přeběhu oné rokle. Terez si doběhla pro 1. místo v kategorii, ale veteránky jí daly trochu na prdel. Jirka Potůček & Bibi získal druhé místo celkově i v kategorii a Pavel Kubínek bral 9.místo v kategorii.

Poslední říjnový závod, resp. 13. ročník Kunštátské desítky proběhl v sobotu 22. října. Z oddílové základny si pro 4. místo celkově doběhl Jirka Potůček a odvezl si bramboru.

Podzimní část OBL byla již bez účasti Vojty Krakoviče, který se od srpna potýkal s problémem na chodidle pravé nohy. V omezeném tréninku ještě absolvoval podzimní Hraběnku, ale vše ukončila až Krakonošova 100 koncem září, po které si již musel dát zdravotní pauzu. Aktuálně se snaží vyřešit tyto nepříjemné bolístky, aby aspoň stihl Blanenský zavírák a Hraběnku.

OBL Termínovka & výsledky

OBL žebříček

Krakonošova 100

Tři naši oddíloví členové Vojta Krakovič, Pavel Kubínek a Pavel Zavadil se postavili na start dálkového pochodu „Krakonošova stovka“. Trasa vedla poměrně náročným terénem s převýšením kolem 3.500 metrů a významným faktorem byla i tma, která je provázela prvních 10 hodin závodu. A jak to celé dopadlo?

• Pavel Zavadil v cíli 100km za krásných 14:35, 15. místo!!
  • Klokan Australský & Vojta Krakovič v cíli 100km za nádherných 15:25, 33. místo
  • Pavel Kubínek v cíli 100km za super 15:44, 37. místo

Obrovská gratulace všem.

Half Marathon Palma

9.10.2022 se na Mallorce konal půlmaraton v hlavním městě Palma. Není nic lepšího než spojit dovolenou se závodem, navíc ke konci turistické sezóny, kdy na pláži už davy lidí nepotkáte a letenky jsou za pusu. Vzhledem k bolístkám, které vygradovaly na poslední Hraběnce, nebylo jisté, jestli se Terez vůbec na start postaví. Fyzioterapeut ji však před odletem dal do kupy, ale se zářivým úspěchem se nepočítalo. Počasí bylo slunečné a tak se na silnici podél moře závodníci pěkně vařili ve vlastní šťávě, až v poslední třetině se vbíhá do historického centra hlavního města, kde je sice stín, ale také plno zatáček, dlažebních kostek a úzkých uliček. Vše bylo vyváženo živou muzikou, která vyhrávala na několika úsecích trasy. Terez přepálila start a tak pro ni druhá polovina byla spíše utrpení, ale nevzdala se a doběhla v čase 1:47:40 (o minutu horší čas než v roce 2017). Tak zase za pět let!