Report, Závody

Co se dělo v červenci a srpnu 2022

Ahoj, máme pro Vás opět rubriku „co se dělo“ kde trochu rozebereme naši činnost a úspěchy za prázdninové měsíce červenec a srpen 2022.

Hned z kraje prázdnin odjeli vedoucí oddílu s malým Edou na výlet do Rakouska. Vojta měl v kalendáři horský závod Stubai Ultratrail, o kterém se trochu více rozepsal v tomto článku. Jestli jste ještě nečetli, tak se na tou koukněte. S Terez a malým Edou pak několik dní zkoumali okolí.

Stubai je nějakých 6-7 hodin cesty z Brna/Blanska a jeto úžasné uzavřené údolí, které najdete kousek za Innsbuckem. Vede do něj jednosměrná cesta, která končí horami.
Ubytování najdete v malebných vesničkách, nebo v několika kempech. My jsme zvolili oblast Neustift im Stubaital a bydleli v apartmánu Zegger. K ubytku jsme získali Stubai SuperCard, což byl super skvělý bonus.  Měli jsme pro každý den jednu jízdu lanovkou nahoru a dolů, možnost využívat hromadnou dopravu a milion dalších věcí. V údolí je minimálně 5 kopců, na které vedou lanovky, tak bylo o zábavu postaráno. Několik nocí jsme pak byli ještě pod stanem v kempu Camping Stubai.

Z lanovek, resp. okolních kopců doporučujeme na krásné výlety všechny, které jsme stihli 😀

• Stubaiský ledovec: 1 horská a údolní jízda denně (kromě Skipasů)
  • Serlesbahnen: 1 horská a údolní jízda denně
  • Schlick 2000: 1 horská a údolní jízda denně
  • Elferbahnen v Neustiftu: 1 horská a údolní jízda denně

V průvodci jsme objevili výzvu / projekt Seven Summits, kde můžete zdolat sedm různých vrcholů v okolí Stubai. Na některé kopce se dostanete jednoduchou turistickou, některé jsou zajištěny ferratou. Vojta si „vyběhl“ na Elfer, který se tyčí přímo nad vesničkou Neustift. Můžete jít po svých úplně od spodu a nebo si to zkrátit lanovkou. Každý podle svého gusta.

Jiné akce a závody

30. 7. 2022 – Trailový půlmaraton Vranov

Poslední červencová sobota patřila trailovému běhu ve Vranově. Na startu se sešlo 53 závodníků a závodnic, které čekal docela náročný terén okořeněný bahnem, lesními ostružinami a kopřivami. Terez si v čase 2:07:41 doběhla pro krásné celkové 23. místo, v ženách byla 6.

Oficiální výsledky

21.8.2022 – Jesenický maraton

Tuhle legendární klasiku si nenechali pro letošní rok ujít oddíloví běžci Vojta Krakovič a Pavel Zavadil. Ačkoli předpověď slibovala celkem děsivé deštivé počasí, tak bylo krásně, teplo a běželo se na lehko. Vojta měl trochu krizi ve druhé půlce závodu a Pavel mu šlapal na paty. Na otočce kolem Pradědu se potkávali s rozdílem asi pod 5 minut. Pravděpodobně lstivým strategických úkonem, a to výměnou bílé čapky za černý šátek si Vojta místo udržel a v čase 4:14:26 si doběhl pro celkové 26. místo a 11. místo v kat. Pavel doběhl v čase 4:29:23 na 32. místě a 15. místě v kat.

První občerstvovačka na Šeráku u chaty Jiřího (1330 m.n.m)

Pavel kousek za Vojtou

V cíli na Skřítku

26.8.2022 – Beskydská sedmička

Pavel Kubínek po roce opět zavítal na asi nejznámější horské ultra v česku, resp. Beskydskou sedmičku B7. Ve zkratce to znamená proběhnout si celé Beskydy od Třince do Frenštátu na trase 101 km a nastoupat 5600 m+. Pavlovi se ale dosáhnout svého cíle nepodařilo a závod nedokončil. Jak nám sám popsal „Start byl úplně v pohodě na dobrý tepy i pocit. Seběhy v síle. Pak mě postupně odrovnalo dusno, žaludek a hlava.“  Tak třeba zase za rok.

Pavel vs B7

Ze Lhoty do Lhoty

V neděli 28.8.2022 se uskutečnil 3.ročník charitativního běhu ZE LHOTY DO LHOTY. Na start trasy dlouhé 9,2 km se postavilo dvacet závodníků. Celkovými vítězi se stali Ondra Buš z Ráječka (39:50) a Zdena Komárková Nykodymova (44:15 – nový traťový rekord). Z našich oddílových členů se zúčastnila Renča Kalová, která urvala 3. místo ve své kat. Gratulujeme!!